Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu opcji, jakie oferuje kuchnia europejska na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. kuchnia włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, tortellini, ravioli i liczne desery – takich jak granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film