Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Wśród wielu miejscowości w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w temacie sztuki i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Staje się obszarem przyjaznym do życia. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w niedawnych latach dają poczucie, że miasto naprawdę pnie się do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co niezłego stworzono w trakcie ostatniego czasu? Wielość zmian i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto chętnie korzysta. Dynamiczne akcje w zakresie zdobywania dotacji spowodowały, że gmina uzupełniła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i ciekawe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to natomiast, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas historie, które nie są ściśle z nami związane. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie zbyt mało się dzieje. Tymczasem miasto rozwija się z każdym rokiem. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci wodociągowej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom lepiej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się też pod kątem możliwości rozrywkowych. Wartość miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie inwestycje przyciągają turystów do przyjazdu.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta działania nie tyczą się jedynie samego środka miasta, ale też są połączone z pełnym województwem małopolskim. Wobec tego zamiast pomstować tylko zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Następne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – pozwolą Krakowowi zostać niezwykłą stolicą małopolski.
Majchrowski co zrobił