Krakow Restaurant

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi degustują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie można znaleźć również nie tak znane włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować też trunek. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. Nowa restauracja na mapie Krakowa Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film