Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Kobiety są w stanie mieć rozmaite symptomy w czasie menopauzy. To wobec tego, iż estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Albowiem masz mniej estrogenu, możesz mieć różne objawy. Wiele kobiet doświadcza wybitnie łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez zmianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny czy też noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety w żadnym razie nie wymagają leczenia. Inne objawy mogą być bardziej problematyczne.

Oto najczęstsze zmiany, jakie masz prawo odnotować w wieku średnim. Niektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie otwarcie powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To ma okazję być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje menstruacje są w stanie już nie być regularne. Mogą być krótsze lub trwać dłużej. Masz prawo krwawić bardziej lub ewentualnie mniej aniżeli na ogół. Są to wszystkie typowe zmiany, jakkolwiek żeby upewnić się, iż nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są niezmiernie blisko siebie, lub trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Niemało pań ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Mogą być związane ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części czy też na całym ciele. Twoja twarz i szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być wybitnie łagodne bądź dosyć silne, by Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.